עיקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק
09-9513265/6
ארגון הקבלנים והבונים מחוז השרון והשומרון

מבזקי מידע :

מכרזים :

מכרזי הרשויות המקומיות בשרון

המכרזים המעודכנים באתרי הרשויות

המשך...

מכרזי משרד הבטחון

מכרזי בנייה ותשתית משרד הבטחון

המשך...

מכרזים כלליים

גישה לכל המכרזים המפורסמים מכל המקורות ובכל הענפים למכרזים באתר GOVO(30 ימי ניסיון ולאחר מכן ניתן לרכוש מנוי)

המשך...


5 חברות מארגון השרון - בין הזוכים בפרס המצויינות בבנייה


 במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר השיכון אריאל אטיאס נערך בבנייני האומה בירושלים  טקס  מצוינות בבנייה ביוזמת  התאחדות הקבלנים בשת"פ עם בנק מזרחי טפחות והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל .


במסגרת התחרות, הנערכת זו הפעם החמישית, הוענקו פרסי  מצוינות בבנייה לפרויקטים נבחרים בתחומי מגורים, תשתיות ומבנים ציבוריים במספר קטגוריות.
את הפרסים לקבלנים הזוכים העניקו נשיא התאחדות הקבלנים, ניסים בובליל, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, אלי יונס, מנכ"ל התאחדות הקבלנים מוטי כידור וסגן נשיא ההתאחדות רוני בריק.


לתחרות נגשו למעלה מ- 30 חברות בנייה מהגדולות במשק והבחירה נעשתה על ידי צוות השופטים ממבחר המומחים בבנייה בארץ ביניהם שערכו סיורים לבחינת הפרויקטים : האדריכל רפי גולדשמידט, נציג משרד הבינוי והשיכון, אדריכל צבי לישר, נציג עמותת האדריכלים, מיכאל גרונסקי, נציג איגוד המהנדסים, בני לובל, נציג לשכת המתווכחים למקרקעין, עו"ד יעקב (ג'קי) פז, נציג לשכת השמאים, אדריכל יהונתן אלעזר, נציג המשרד לאיכות הסביבה, פרופ' יחיאל רוזנפלד נציג הטכניון – המכון הלאומי לחקר הבנייה, צביקה גרינוולד, נציג מכון התקנים הישראלי נציגי בנק מזרחי טפחות ואינג' נתן חילו מנהל האגף הטכני של התאחדות הקבלנים  . 


רוני בריק, סגן נשיא התאחדות הקבלנים ויו"ר חבר השופטים ציין כי "מטרת התחרות היא לעודד מצוינות בבנייה ולעודד את החברות הקבלנים בישראל לבנייה איכותית, יצירתית ופורצת דרך".


מוטי כידור, מנכ"ל התאחדות הקבלנים מוסר: "התאחדות הקבלנים מובילה תהליך כולל של שיפור המקצוענות בכל התחומים הקשורים בבנייה. תחרות המצוינות בבנייה מהווה חלק בתהליך זה. הקריטריונים לקבלת הפרס כללו אלמנטים של איכות הבניה ואמינותה, עמידה בתקני הבניה, שימוש בטכנולוגיה ותיעוש הבניה, תכנון פונקציונלי,


תכנון וביצוע מודעים לסביבה וכמובן ההתרשמות הכללית מהפרויקט.


הזוכים בפרס הראשון הם:


פרויקט הרצליה הקטנה שנבנה על ידי החברות רובין ויעקב רוזן
, זכה בקטגוריית מגורים עד 8 קומות. חבר השופטים החליט להעניק את הפרס "בגלל ההקפדה על איכויות הביצוע, ההתחשבות ברצונות הדיירים והקמת פרויקט מגורים שנעים לגור בו".


פרויקט וילאז' אל הים בראשון לציון של חברת שמשון זליג,
זכה בקטגוריית מגורים מעל 8 קומות. מנימוקי השופטים: "המייחד את הפרויקט הוא דאגת היזם להשביע את רצונם של הלקוחות, ולכן המפרט הוא מפרט עשיר". יצויין כי מר שמשון זליג שהקים את חברת שמשון זליג לפני כ- 50 שנה , נפטר לאחרונה ובראש החברה עומדים כיום כמנכל"ים משותפים שלושת ילדיו  כשנה לפני מותו, עברו זליג ז"ל ואשתו להתגורר באחד הפנטהאוזים בפרויקט הזוכה – "וילאז' אל הים" .


פרויקט הבנק הבינלאומי בשד' רוטשילד בתל אביב של החברות שיכון ובינוי  וסולל בונה
תשתיות, זכה בשתי קטגוריות גם בקטגוריות מבנה משרדים וגם בקטגורית מבנה לשימור. השופטים ציינו כי "הפרס מוענק על המאמצים המשותפים של הקבלן ושל צוות התכנון, להשכיל להוציא לפועל בצורה מרשימה את כוונותיה של מחלקת השימור בעיריית תל אביב, שהנחתה אותם לאורך כל הדרך, על התוצאה המרהיבה של מבנה משרדים מודרני השוכן בתוך מבנה לשימור".


מתחם G  סינמה סיטי בראשון לציון של חברת שיתופית,
זכה בקטגוריית מבנה מסחרי. לדברי השופטים: "הקבלן היה חייב לעמוד בתקופת הביצוע הלחוצה מאד. לצורך זה שינה את התכנון – החליף את קירות וקורות הבטון לטרומיים, את התקרות המיקשיות  של אולמות הקולנוע לתקרות טרומיות, שימוש בתבניות פח ייעודיות ליציקת הטריבונות. ביצוע העבודה במקביל ולא בטור אפשר את העמידה בלוח הזמנים"


מוזיאון העיצוב הבינלאומי בחולון של חברת אשר גרין
, זכה בקטגוריית מבנה ציבורי. מנימוקי השופטים: "הפרס מוענק על היצירתיות שגילה צוות ההקמה של חברת אשר גרין, בהקמת בניין שהוא פסל. איכות הביצוע המעולה, הדיוק המירבי בעבודה ההקמה, ובעיקר עמידה בלוח הזמנים של המזמין, על אף כל האתגרים שצצו במשך העבודה".


בקטגוריה של פרויקט מתוקף  תמ"א 38 זכה הבניין ברחוב קרינצי 76 ברמת גן
,
 שבנו החברות בן טל, ישראמיש השקעות ודנאור בנייה. השופטים ציינו כי "הפרויקט משמש כדוגמא ומופת הן לתושבים הרבים המגיעים מתוך גבולות העיר ר"ג ומחוצה לה, לראות ולהתרשם מסוג הפרויקט, איכויותיו ומעלותיו הרבות וקבלת אינפורמציה מצד הדיירים הקיימים לגבי מהלך החיים בתקופת הבניה" .


כביש 431, של חברת דניה סיבוס, זכה בקטגוריית תשתיות
על. השופטים נימקו כי "הכביש בוצע עם אספלט שקט, הוא מקנה לנהג נוחות מירבית מהנהיגה, ומצמצם את הפגיעה בסביבה ע"י הפחתת רעשי חיכוך הצמיגים באספלט".


דניה סיבוס זכתה בפרס נוסף על פרויקט מחלף בנימינה על כביש 4
,
בקטגוריית עבודת תשתית. השופטים נימקו כי הפרס הוענק "על תכנון הביצוע כדי לעמוד בלוח הזמנים הצפוף שנקבע בפרויקט, על היצירתיות בביצוע שאפשרה שינוי תכנון והביאה למזמין חיסכון כספי ואקולוגי ניכר, וכל זה ללא חריגה מלוח הזמנים על איכות הביצוע בשטח".


פרויקט מנהרות הכרמל של החברות אשטרום וסולל בונה זכה בקטגוריית תשתית
על.
 מנימוק השופטים : העבודה בוצעה תוך כדי הקפדה על שמירה על ערכי טבע, עמידה בתקציב, הקדמת לוח הזמנים ,פיתוח ציר לוגיסטי עצמאי,  פיתוח קשר פרויקט – קהילה שיקום נופי ופתוח סביבתי; מתן ביטוי עיצובי ותדמיתי.


בניין משרדים ECO TOWER בתל אביב, של חברת אחים עזורי
וחברת נקרה זכו בקטגוריית בנייה ירוקה. חבר השופטים החליט להעניק לפרויקט את הפרס הראשון בגלל "איכויות התכנון, התחשבות בעובדים שיאכלסו את המשרד בעתיד והענקת תנאי חיים משופרים לעובדים"


החוויה האולימפית בתל אביב, של חברת א. ינושבסקי,
זכו בקטגוריית מבנה ציבורי יצירתי.
מנימוקי השופטים : המבנה כולל חדרים עגולים, קירות משופעים, תקרות נמתחות חכמות דלתות אקוסטיות מסתובבות וקירות נעים. הקבלן הפגין יצירתיות רבה כאשר בזמן קצר, של שלושה חודשים הצליח להתקין בשלמות את החוויה האולימפית, הוא הכין את התכנון המפורט, בחר את המוצרים המתאימים, תיאם את כל המערכות ועמד בסטנדרטים שנקבעו לו.


במסגרת טקס פרסי המצוינות בבנייה, חולקו גם פרסי ציון לשבח למספר פרויקטים נוספים:מתחם מגורים שנלר בנצרת של  הקבלן סלים לחאם יזמות ובנייה זכה לציון לשבח בקטגורית דיור בר השגה
.
מנימוקי השופטים : הפרויקט נותן פתרון למגוון רחב של אוכלוסייה, משולב בפיתוח חצר ובפיתוח סביבתי, המהווים חצר אחת ירוקה לכל הפרויקט. הקבלן השכיל לשוק את היחידות במחירים שווים לכל נפש


מגדל  B -TOWER    -   בעיר ימים בנתניה של היזם והקבלן ציון בריגה ובניו 
זכה בציון לשבח בקטגורית מבנה מגורים מעל 8 קומות. מנימוקי השופטים : היזמים והמתכננים הצליחו לספק לדיירים דירות בעלי איכויות גבוהות, הם ניצלו עד תום את הפנייה לים,  תוך הקפדה על איכות הגימור והבנייה, שימוש  בחומרי גמר מעולים ודאגה לרווחת  הדיירים כך שהם מרגשים  כאילו הם גרים בדירות נופש במשך כל השנה.


ציון לשבח לפרויקט בתחום תמ"א 38 קיבל בניין ברחוב הגליל 37 ברעננה שביצע הקבלן ארד הבונה
, מנימוקי השופטים: החיזוק בוצע במבנה מאוכלס ללא שום סכסוך עם הדיירים, ובהרמוניה מלאה איתם. שידורג המבנה הקיים לפי דרישות הרשויות השונות בוצע במלואו, וקיבל את אישורם.